(+48) 606 871 918, (+48) 501 046 320

Arri Nieruchomości
Powrót do listy

Działka – 6226m2 – LESZNOWOLA – Lesznowola – Powiat piaseczyński

piaseczyński

Cena
3 299 780PLN
Powierzchnia nieruchomości
6226.0m2
  • Print Image
  • Print Image
  • Print Image
  • Print Image
Opis obiektu

Sprzedam działkę o pow. 6226m2 zabudowaną budynkami tworzącymi przedsiębiorstwo produkcyjne o charakterze rolniczym w bliskich okolicach Łazów koło Magdalenki. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego określa przeznaczenie terenu na:

a.)podstawowe:

budynki wytwórczości, budynki składów, magazynów, hurtowni, budynki przetwórstwa rolniczego i usług rolnictwa, budynki usług – w tym usług komunikacyjnych (parkingi, stacje paliw), budynki funkcji mieszanych;

b.)dopuszczalne:

zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna jako pomocnicza, wolnostojące budynki gospodarcze i garażowe, sieci i urządzenia infrastruktury technicznej;

Dopuszcza się lokalizację inwestycji mogących potencjalnie i znacząco oddziaływać na środowisko na całym obszarze; maksymalna wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki – 70%; minimalny wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej – 10%; nakazuje się zagospodarowanie działki zielenią urządzoną; maksymalna wysokość zabudowy, z wyjątkiem zabudowy gospodarczej i garażowej – 17,0 m i nie więcej niż 3 kondygnacje nadziemne; w uzasadnionych względami technologicznymi przypadkach dopuszcza się fragmenty budynków o wysokości do 18,0 m; zakazuje się podpiwniczania budynków mieszkalnych i gospodarczych; podpiwniczenie obiektów usługowych dopuszczalne wyłącznie przy zastosowaniu technologii i urządzeń odwadniających nie powodujących zmian stosunków wodnych na terenach sąsiadujących działek; maksymalna wysokość zabudowy gospodarczej i garażowej – 7 metrów i nie więcej niż 2 kondygnacje nadziemne; geometria dachu – nowa zabudowa powinna być kryta dachami płaskimi albo stromymi o nachyleniu głównych połaci dachowych do 45º; nakazuje się wydzielanie w miarę potrzeb wewnętrznych dróg dojazdowych o szerokości min. 8,0 m, na końcu dróg ślepo zakończonych nakazuje się wykonanie zwrotki o wymiarach min. 15,0 m x15,0 m.

Posesja poza walorami produkcyjnymi jest dobrym miejscem wypadowym dla zamieszkujących nieruchomość do malowniczego zespołu parkowego z pałacem w Młochowie i otaczających go lasów oraz szlaków turystycznych w lasach Magdaleńskich. Podstawowe istniejące budynki zostały wybudowane w latach 80 – tych, później rozbudowywane i dobudowywane do dziś. Całość jest przyłączona do sieci miejskiej gazowej, energetycznej

220 V(też sieci trójfazowej – siła), wodnej, internetu. Gospodarstwo wyposażone jest w osadnik gnilny dwukomorowy – w bliskich planach nastąpi przyłączenie do kanalizacji miejskiej; W budynku mieszkalnym znajduje się stacja uzdatniania wody, na posesji wykonano studnię głębinową – 25m głębokości.

Nieruchomość jest wolna od jakichkolwiek obciążeń. Posesja posiada dobrą lokalizację w rejonie innej zabudowy jednorodzinnej, i rolniczej.

Domy położone są na działce zagospodarowanej, z wieloma nasadzeniami drzew i krzewów, które tworzą naturalny ekran oddzielający je od otoczenia i tras komunikacyjnych. Między zabudowaniami znajduje się utwardzony duży plac manewrowy, ew. parking dla samochodów ciężarowych. Dodatkowym atutem jest bliski dojazd do sklepów, centrów handlowych w Jankach Nadarzynie i Piasecznie, placówek oświaty, służby zdrowia a także łatwa komunikacja ze stolicą i portem lotniczym Okęcie, a w niedalekiej przyszłości bliskość komunikacyjna z węzłem trasy S7 w Antoninowie. Miejsce usytuowania gospodarstwa stwarza szczególną dogodność dla szybkiego transportu wytwarzanych produktów do Warszawy, okolic , giełdy rolniczej w Broniszach jak również za granicę – drogą lotniczą.

Na terenie usytuowany jest budynek jednorodzinny czterokondygnacyjny, z balkonami żelbetowymi, niepodpiwniczony; ściany konstrukcyjne trójwarstwowe z cegły ceramicznej styropianu i bloczka z betonu komórkowego; dwie ściany zewnętrzne dodatkowo docieplone warstwą styropianu, stropy Kleina. Konstrukcja dachu drewniana docieplona 20 cm wełną mineralną, w 2007 r zmieniono poszycie dachu na nową blachodachówkę; w 2019 odnowiono i usprawniono przewody kominowe; ściany działowe ceramiczne, parkiet dębowy, płytki ceramiczne, tynki cementowo – wapienne, malowane, fragmentami boazeria drewniana, stolarka okienna PCV.

W przyziemiu budynku znajduje się 8 pomieszczeń gospodarczych wykorzystywanych w towarzyszącej produkcji rolniczej, i jedno częściowo jako kotłownia domowa i hydrofornia; kolejne z nich może być wykorzystywane jako garaż dwustanowiskowy lub miejsce postojowe pojazdów specjalistycznych – prowadzi do niego zewnętrzny, zjazd o małym spadku; do budynku przylega garaż jednostanowiskowy przejazdowy.

Z poziomu terenu prowadzą schody na wysoki parter, na którym umiejscowiono trzy pokoje, łazienkę i kuchnię ze spiżarnią (całość ok. 100m2). Ze wspólnej, zewnętrznej klatki schodowej można dostać się do kolejnego mieszkania na piętrze (4 pokoje, kuchnia,łazienka, dwa pomieszczenia wc – całość ok. 110m2) skomunikowanego dodatkową, wewnętrzną klatką schodową z dolnym mieszkaniem; na najwyższej kondygnacji na poddaszu jedno duże pomieszczenie z towarzyszącymi mniejszymi – do możliwego zaadaptowania na kuchnię i węzeł sanitarny.

Obok domu jednorodzinnego z częścią gospodarczą wybudowano halę o konstrukcji stalowej z płyt Atlantis ogrzewaną, o powierzchni użytkowej 400 m2, w której znajdują się dodatkowo pomieszczenia biurowe, pomieszczenie socjalne, węzeł sanitarny. Budynek może służyć jako produkcyjny lub magazynowy; posiada wysoką bramę wjazdową suwaną ok. 4 x 4m; hala przyłączona jest do mediów, też do sieci gazowej, posiada oddzielne liczniki zużycia energii elektr.,gazu i wody.

Na terenie posesji usytuowane są budynki szklarniowe ,

ogrzewane kotłownią, która znajduje się w ich bliskości. Działka jest ogrodzona, posiada kilka wjazdów bramowych, dzięki którym sprawny dowóz i przywóz niezbędnych i wytwarzanych produktów nie stanowi problemu.

Serdecznie zapraszamy.

W ramach oddzielnej usługi oferujemy możliwość sporządzenia projektów nowych budynków rozbudowy lub przebudowy istniejących budynków, adaptacji pomieszczeń zgodnie z życzeniami i upodobaniami inwestora oraz przeprowadzenie procesu projektowania z konieczną obsługą w urzędach aż do uzyskania pozwolenia na budowę i w dalszym etapie poprowadzenie budowy i odbiór.

  • sprzedam działkę zabudowaną HALĄ Magazynową Slogan reklamowy:
Nieruchomość
  • 6226.0m2 Powierzchnia:
  • 60m2 Szerokość działki:
Szczegóły
  • LESZNOWOLA Okolica:
  • własność Forma własności:
Informacje o nieruchomości

Jak dojechać?

Umów się na spotkanie
Umów się na konsultację .Z nami znajdziesz dom dla Siebie.
Przewiń do góry